Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chateau Náměšť 2011 - na Hané

17. 5. 2011

Na zámek se sjíždí 46 trojic, počet i síla dostatečná na prestige. Hraje se jako obvykle ve skupinách, většina po šesti. Skupiny jsou hezká věc ale dal bych přednost švýcaru. Hra ve skupinách znamená 5 kol a tnavíc bez časového limitu. Švýcar by byl o kolo kratší. Protože se postupuje jen do 16, znamená to pro řadu týmů po prvních dvou, nejdéle třech kolech konec a je těžké hledat pro další zápasy motivaci. Ale budiž.

Kubrt s Milanem navazují na pěkný výsledek z roku 2009 a to zejména díky vydatné podpoře asociačního presidenta Petra Stokláska. V úvodním utkání sice musí odvracet nepříznivé skóre ale nakonec se daří vyhrát nejtěsnějším rozdílem nad ochotníky z Klipu. Další utkání probíhají hladce (4, 4, 5, 6), bez ztráty bodu vyhráváme skupinu.

Z předzámčí se dostáváme na zámecký dvůr ale tam se nám nepodařilo projít přes česko-slovenskou trojici Majerčík-Stano-Kutý. Špatný plas i střelba znamenají prohru 7:13 a boj jen o deváté místo. Další napínavý zápas probíhá s Fenyxem, opět jsme se v koncovce prosadili a o bod vítězíme. Dalšího soupeře TOP Orlová porážíme 13:9. V posledním zápase proti zjevně herně lepší moravské směsce APEC-PCBD-Třebíč jsme už nenašli sílu vzdorovat a přes počáteční vedení prohráváme za stálého úbytku světla 5:13. S 10. místem jsme ale spokojeni, P100 asi méně ale na tom už nic nezměníme.

Ostatním týmům (Black-Miloš-Šárka a Jana-Petr-Vojta) se tolik nedařilo, v základní skupině vyhrávají po jednom zápase.

V doprovodném turnaji EIFFAGE CUP Black, Miloš a Šárka vyhrávají první a třetí zápas, druhý zápas prohrávají s Burešovými (vítězi béčka), což jim vyneslo 9. místo a k tomu přeci jen pár bodíků.

Jana střídá, trojice Karolína-Petr-Vojta vyhrává jeden zápas a končí na 16. místě, první bez bodů. Jana se přidává k Jirkovi Šrubařovi ale i oni vítězí pouze 1x a končí na 19. místě.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(P100, 17. 5. 2011 10:39)

Díky Milanovi s Kubrtem za skvělou jízdu! Proč bych měl být nespokojen? Vždyť konkurence byla obrovská, cca bez 5-ti hráčů (hráček) kompletní první třicítka ze žebříčku, síla turnaje přes 48...! Jestli mohu jen svůj názor - u švýcara po jedné až dvou prohrách třeba v prvních 3 kolech to s další motivací také není bůhvíco, ... a postupový klíč by byl ještě krutější...
A drobná oprava na závěr - po FENYXU to v "9-16" nebyli kluci z Krumsína (HRODE), ale z TOP Orlová.
Ještě jednou díky a mějte se!

Re: Poděkování

(Milan, 17. 5. 2011 13:00)

Už jsem to opravil.
Skupiny jsou samozřejmě plnohodnotné, avšak s motivací je to opravdu rozdílné. Protože při švýcaru boduje polovina startovního pole, je tu motivace alespoń hrát o body. Po třetím kole by při počtu 46 bylo jen 5 týmů bez vítězství, ostatní stále ještě hrají o šanci na body. Boduje 23 týmů.
Při skupinách (zejména 6-ti členných) po třetím kole může být klidně 16 i víc týmů, které už to mají jasně spočtené (že ničeho nedosáhnou), protože boduje jen 16 postupujících.
Jako postupujícího mě to tentokrát bavilo.
Díky za pěknou hru.

Re: Re: Poděkování

(P100, 27. 5. 2011 12:07)

...a jak jste, kucí, poskočili na žebříku, hm...?