Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

Občanské sdružení
 
"J A P K O"
 
sdružuje  příznivce hry petanque z Jablonce nad Nisou a okolí.
 
Naše základna je u přehrady za beachvolejbalovými hřišti v dostupné vzdálenosti k občerstvovací stanici - kiosku, takže vyčerpání žízní případně hlady při lítých klání nehrozí.
Počet hřišť je omezen, provázky lze vytvořit 3 hřiště, která mají minimální potřebné rozměry (12 x 3 m) ale je to jen tak tak. Další 3 hřiště lze vytvořit pod dětským koutkem na hřišti pro nohejbal.
 
Konkrétní termíny tréninků nejsou stanoveny, někteří z nás tam však jsou téměř každý den. Technickou přípravu a trénink provádíme formou samostudia, vycházíme z toho, co kde okoukáme a hlavně, co komu vyhovuje.

 

Sdružení pořádá každoročně jednu dlouhodobou soutěž (Jabloneckou petánkovou ligu) a jednorázový turnaj ve vyrážení. Chtěli bychom zorganizovat turnaje i turnaj jednotlivců,dvojic či trojic (podle počtu zájemců a co nám počet hřišť dovolí). 

V roce 2010  se JAPKO stlo členem ČAPEK (Česká asociace petanque klubů). Zájemci o výkonnostně vyšší formu zápolení se mohou jako registrovaní hráči účastnit vrcholných petanque soutěží včetně mistrovsví republiky. Člen občanského sdružení se nemusí stát registrovaným hráčem.

Zájemci o tento sport nás mohou kontaktovat na japkojbc@seznam.cz nebo prostřednictvím těchto stránek, případně www.jabloneckaliga.estranky.cz
 
Pravidla hry najdete na stránkách ČAPEK - viz. oblíbené odkazy
 
 
V Jablonci nad Nisou
22.1.2010
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář