Jdi na obsah Jdi na menu
 


VC Egrensis 2010 - Marktredwitz

28. 9. 2010
O prodlouženém víkendu ujíždíme ze zmoklého Jablonce a v neděli se vydáváme na první turnaj Čapek hraný mimo republiku, kousek za Cheb do německého Marktredwitzu. Ráno je hrozné počasí, leje jako z konve, při přejezdu Brd to vypadá skoro na sníh a do toho mlha. Za Plzní už se to trochu vybírá a v Německu je bez dešě. Asi tu mají jinou předpověď, odpoledne si dokonce užíváme sluníčka.
Sjelo se rovných 32 dvojic, po přivítání starostkou města i starostou Chebu se hraje ve skupinách každý s každým. Jsme devátí nasazení a tak máme docela dobrou skupinu. První dva zápasy hrajeme na trvdém, svažitém hřišti ale to nám vyhovuje. Soupeři jsou domácí, německy mluvící členové klubu Egrensis. Celkem snadno vyhráváme nad dámskou dvojicí Stephan-Ernstberger 11:1, i nad asi manželským párem Müllner 11:2. V posledním zápase s Kolová Plucar-Hlavín dáváme hned dva body a postup je jistý. Snadno vedeme 10:0, pak však řeči tečou a koncentrace se ztrácí a tak ten poslední umouněnej bod ne a ne udělat. Prohra 10:11 nic nemění na našem postupu z prvního místa ve skupině.
V šestnáctce máme v cestě opět Egrensis Duda-Keltsch. Ze začátku to vypadá na vyrovnaný souboj ale daří se nám střela na čtyřku a pak dohazujeme závěrečnou pětku, vyhráváme 13:5. Cesta k medailím vede přes Varan Valenzovi P. a K. Vyrovnaný souboj. Vedeme 5:4 abychom posléze čtyřkou vyrovnávali na 11:11. V další hře jsme moc pasivní, i když máme převahu koulí a soupeř získává další bod a máme štěstí, že nebyly dva. V poslední hře Pavel poslední koulí dává bod, máme ještě dvě ale bohužel. Ani plas ani zejména moje závěrečná "střela" ke kýženému úspěchu nevedla. Moc jsem se rozmýšlel zda plas nebo střela a pak se mi koule nějak zasekla za prsty a tak to bylo asi o metr vedle. Prohráváme 11:13 a hrajeme o 5-8. Máme víc chuti a snahy a tak porážíme Kolová Kacerovský-Šplíchal 13:6 a pak i Pozorka Došek-Michovský 13:5.
Takže si nakonec odvážíme docela pěkné 5. místo i když od většího úspěchu jsme nebyli moc daleko.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář