Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stolínský Křečák 2010

17. 8. 2010

Nic jiného se nehraje a tak se ve Stolíně sjíždí 43 trojic. Náš klub rprezentuje Milan-Šárka-Tomáš (MY) a Miloš-Jarda s Karlem z Fényxu (MIJ), který nahradil náhle ochořelého Kubrta. Hlavní turnaj se hraje švýcarem na čtyři kola.

MY bohužel prohráváme hned v prvním kole s neregistrovanými hráči (nedá my abych si neulevil : sa.raná vrchlabská osmička). Pak porážíme docela dobré Poláky, prohráváme s Pavlem z Vrchlabí (zase ta osmička) a tak je jasné, že poslední kolo bychom měli vyhrát. Děje se tak, porážíme Frapeco. MIJ střídá výhru s prohrou v opačném pořadí a ani jim dvě výhry nestačí k postupu do finálové šestnáctky.

Pořadatel přichází s nápadem čekat na vypadnuvší ze šestnáctky a pak teprve hrát béčko, Master CUP. Holý nesmysl. Nakonec se nechal přesvědčit, šestnáctka se dohrává a béčko začíná kolem půl čvtrté. Jinak by začalo nejdříve v pět, vůbec netuším, jak si to pořadatel bez umělého osvětlení časově představoval.

Ovšem největší blbost vyprodukoval pořadatel volbou systému hry. 25 týmů hraje čtyřkolového švýcara BEZ DOHRÁVKY. Tím pádem je jasné, že se jedná o NEBODOVANÝ turnaj. MIJ prohrává už v prvním kole, další dva zápasy vyhrává, v posledním chtějí Poláci hrát ve dvou ale se třema koulema. Když jim to kluci nepovolí, dotčeně odcházejí a je tu třetí výhra. MY vítězíme nad holubičkářema (musíme přistoupit k odebírání koulí abychom soupeře udrželi oběma nohama na zemi), porážíme i silné tým Hašek-Neužil-Hejl. Ale jak to tak bývá, při odvetě s Polákama jsou tentokrát lepší oni. Vítězství v dramatickém závěru a hlavně už ze tmy nic neřeší. Tři vítězství ani jednomu z nás na bednu nestačili. 6e jsme se na to nevykašlali a hned po prohře nejodeli. Takhle jsme se dotrmáceli domů až v jedenáct. 

Chápu, že to má jeden člověk těžký řídit dva turnaje a ještě k tomu hrát finále ale i ostatní by měli vědět, o co vlastně hrajou. Pořadatel by měl mít povinnost dopředu ohlásit, zda bude turnaj bodovaný nebo ne. 

Vážení pořadatelé, zamyslete už se nad tím. Nebylo by nejjednodužší hrát béčka systémem K.O. pouze s dohrávkou o 3. místo? Stejně dost týmů po jedné či dvou prohrách z časových důvodů odjíždí. Tínto systémem by bylo zcela jasné, že turnaj bodovaný bude. Kdyby se hrálo jen do 11, časově to určitě náročnější nebude a každý by hned věděl, jak dopadnul.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář