Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokolský pohár 2010 - Roudnice/L.

29. 3. 2010

U nás zase leje, předpověď mizerná ale nakonec v Roudnici ani nekáplo a odpoledne jsme se vyhřívali na sluníčku. Jedeme opět v hojném počtu, Milan se Šárkou (MY), Jarda s Tomášem (JB), Miloš s Jardou (MK) a Ondra bude hrát s domácím Luďkem Suchomelem (OL). Sjelo se 51 dvojic, což je docela blbej počet. Hraje se většinou ve třičlenných skupinách, dva postupují do KO, je tedy veliká šance na body.  

OL se musí nejdříve sehrát a v prvním zápase je to znát. Aura Žampach-Resl je poráží hladce 13:0. Ve druhém zápase jde o postup, po krátkém zaváhání v závěru a zdramatizování zápasu vyhrávají nad Kolová Rytíř K.-Kratochvíl 13:9. Bohužel ve 32 se nedaří, prohra s Varan Valenzovi H. a P. opět 0:13.

JB dnes mají soupeře pouze z Kolové, je znát, že je to nejlidnatější klub. Nejprve prohra s Gubiš-Vančurová 5:13,  postup ze skupiny si zajišťují přes Svobodová-Hokešová výhrou 13:8. V prvním kole KO zase nestačí na Beránek-Mrázková (výsledek nevím).

MK takové štěstí nemají. Prohrávají s Varan Valenzová K. a I. 2:13 i s Pozorka Došek-Michovký 7:13. Postupují do "B" turnaje, vyhrávají kontumačně, dvojice Svobodová-Hošková na béčko nevydržela čekat. Ve druhém kole porážejí Hradec Gavlas-Kováč po tuhém boji 11:10. Možnost semifinále se rozplynula ve třetím kole porážkou od Ořech-Frapeco Leiský-Flečárek 0:11.

MY v úvodu máme rovněž Kolovou, Plucarovi porážíme 13:9. Protože je v dalším zápase porazil i Lipník Vavrovič M. a Pml. hrajeme vlastně jen takový přátelák o umístění ve skupině. Dostáváme hned na úvod čtyřku ale pak už jdou body jen za náma, vítězíme 13:4. Po obědě se vše mění, hrajeme hrozně a prohráváme hladce s Osika Jirkovký-Radoušová 2:13. Musím čekat na kluky z béčka a tak Šárka jede napřed. Nakonec si taky zahraju, asi místo Plucarových, s Monikou Chalupovou. Prohráváme sice dvakrát 6:11 s Kolová Valenta-Imlauf a s Jupiter Horáčková-Hrabánek ale nakonec jsme se dočkali i vítězství, porážíme Hradec Gavlas-Kováč 11:3. Pak už rychle do auta abychom stihli hodnocení U Pada. Pět hráčů ze sedmi boduje, škoda, že to nikdo z nás nedotáhl do šestnáctky.

Na úvod turnaje došlo k zádrhelu v programu pro vedení turnaje, který přepočítával sílu na tisícinásobek ale ne u všech. Nejvíc na to doplatil asi Jarda s Lešou, kteří se objevili ve skupině s Demčiky a Pillery. Ale jinak to asi nebyl až tak úplný zádrhel. Větší problém měli pořadatelé s hojnou účastí. Nebyli jednotní, kdo bude hrát v béčku a kdy začne. Nakonec nalosovali B před dokončením prvního kola KO, dopsali tam zbývajících 18 týmů (ČeskoRajský Béďa odjel už dřív) bez ohledu na to, zda tam vůbec zůstaly. Přestože někteří vypadli z 32 ještě před zahájením béčka, přihlásit se už nemohli. A tak 16 týmů jede domů (většina jen se třemi zápasy), nebo čekají na své spolucestopvatele, až dohrají své tři, čtyři nebo pět zápasů. Někteří odjíždějí po se hrání pouhých dvou zápasů neboť v béčku se o nic nehraje. A tak se to tu hemží kontumačními výsledky. Myslím, že měli raději jet do Chebu na 5-ti kolový švýcar, určitě by si zahráli více.

Celkově se pořadatelům nedají žádné chyby vytknout, nakonec to takto bylo na začátku řečeno. Ale nedat dohromady z 51 dvojic na turnaji bodované běčko je přeci jenom slabota. A poslat řadu týmů po sehrání třech zápasů domů taky není žádná sláva.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář