Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR ve vyrážení 2010 - Vědomice

18. 10. 2010

Na střelbu vyjíždíme ve třech (Black, Kubrt, Milan), nakonec se k nám přidává ještě Klára. Naše účast je spíše symbolická, jedeme hlavně kvůli našemu černému koni Kubrtovi.

Počasí střelbě přeje, trochu potrénujeme ale už se to tady nenaučíme. Raději jdeme na snídani, opět chleba s prasečím máslem a škvarkovými cereáliemi. Posilněni jdeme okukovat střelbu, abychom se něco přiučili, než na nás dojde řada.

Moc jsme toho neokoukali, hlavně po pořadatelské stránce. Že si část rozhodčích musí hráči dělat sami se dalo očekávat. Že ale nejsou připravené koule, na které se bude střílet a ani se pořádně neví jak mají být velké a těžké už je horší. Odhodové kruhy jsou trochu menší než by měli být a tak je těžké někoho popotahovat za zadní přešlap.

 Obrazek

A nakonec ty hrozné kruhy. Chápu, že snaha byla ale nepodařené věci by se neměli opakovaně používat. Zprohýbané kruhy, překážející ukotvení, dnes už i špatné rozměry, místo kara rána do želerného plocháče a ztráta bodů, košonek poskakující na strunách, rachotění obruče i když koule dopadne těsně za ní a podobně je mistrovství republiky nedůstojné. Nicméně museli se s tím srovnat všichni ale není to jednoduché ani pro hráče ani pro rozhodčí. No ale vytištěná pravidla mohla být k dispozici, v mnoha případech se vařilo z vody (kdo má začínat při KO, kdo s kým má hrát semifinále) a že bychom zrovna uhodli, jak to má být se říci nedá.

 

Obrazek

Podle očekávání je s 18 body nejlepší z nás Kubrt a z celkového 13. místa po prvním kole postupuje do oprav. Zbytek našeho týmu je spokojen, že jsme ho společnými silami o bod porazili. Black 5, Milan 6 a Klára 8. Skončili jsme, jasná zpráva.

 

Obrazek

Čekáme na oběd, Kubrt by si dal řízek a on taky byl. To ho tak naladilo, že v opravách se jako jeden z mála 16 střelců zlepšil a výkonem 20 si zajistil 4. postupové místo.

 

Obrazek

Ve čtvrtfinále nastupuje proti Carreau - Michálek Tomáš, vítězi základního kola. Jak se to naučil na házený, podařilo se mu soupeři vnutit svou hru a neustále udržovat vedení a tím ho znervózňovat. Výkon    není nic, s čím by se mohl v moc chlkubit ale na soupeře to o 2 body stačilo.

Medaile je tak blízko, máme na to 2 pokusy. V semifinále jsme mu vybrali hratelného soupeře, HRODE - Kaplánek, se kterým včera těsně prohrál a tak mu má co vracet. Nakonec po lítém boji prohrává o 3 body a cítíme se trochu poškozeni. Střela za 3 na kouli za košonkem nyla podle nás dobrá, pouze lízla krajní silon který zapříčinil poskočení košonku a výrok rozhodčího byl 0. Není nad to, když vše leží na čisté zemi a je jasné, co se pohne a co ne.

V boji o třetí místo ho čeká Carreau - Michálek tentokrát Jan. Znovu volí taktiku nervozity vedením a z počátku se to daří. Posledním hodem na 4-tém ateliéru soupeř vyrovnává, následně i vystřeluje košonek. Na to se nám už nepodařilo najít protizbraň, i když to bylo jednoduché, vystřelit ho taky.

Odjíždíme se 4. místem, co bychom za to dali ale teď nás mrzí, že jsme to nedotáhli o kousek dál. Koukáme smutně na ceny pro nejlepší, na čtvrtého ani ta brambora nezbyla. Odjíždíme a litujeme promarněné šance. Kdy se zase taková naskytne?

Obrazek

Nicméně kdyby se hrálo podle mezinárodních pravidel, o 3. místo by se nedohrávalo a jelo by s námi domů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář