Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krakonošovy koule 2010 - Vrchlabí

19. 7. 2010

Za nádherného počasí jedeme do Vrchlabí pokusit se zlepšit  loňské 7. a 10. místo nebo alespoň obhájit vítězství v B turnaji. Do toho se ale nikomu postoupit nechce. Jedou dvě auta, hrát budeme ve složení Miloš-Šárka (MIŠ), Jardové (2xJ), Ondra-Michal (OMI) a Milan-Tomáš(MY). Abychom pořádně využili místo v autě, bereme ještě neregistrované ligové hráče Tomík-Irena (TIR). Sjelo se nás 41 dvojic, hraje se ve 5-ti členných skupinách, MY jsme se dostali do jediné šestičlenné.

TIR sbírají zkušenosti a jejich zkratka se střelbou zatím ještě nemá moc společného. Ve skupině hraji s 2xJ 2:13 (to si mohli odehrát doma), následují domáci Venclovi 1:13, další domácí Linhartová-Tauchmanová 10:13 a hradečtí Vajsar-Kováč 6:13.

Jak už víte, 2xJ začali výhrou ale v dalším zápase přes vedení 10:2 prohrávají s Hradcem 11:13 a tím si zazdili postup. Zklamání se projevilo v dalším zápase s Venclovými 1:13 a výhra s domácími dámami či děvčaty (já je neznám a neviděl jsme je, tak to nemohu posoudit) 13:3 už nic nezachránila.

MY se snažíme, vedeme na domácími Srnská-Slavíková, trochu se to zadrhává ale nakonec vítězíme 13:12. Potřebujeme porazit alespoň jednoho z nasazených ale to se nedaří. Stolín Nývltovi 4:13 a domácí Bartošová-Mašek 6:13 a je vymalováno. Porážíme domácí Ton-Blažková 13:10, když je v závěru necháváme hodně stáhnout a děláme jim alespoň trochu radosti. Boj o tčřetí místo s téměř domácími Šebek-Pěnička nás moc nemotivuje, prohráváme 9:13.

MIŠ se snaží ale hned v úvodu prohrává s OSIKA Mráz-Přibyl 9:13. Pak porážejí Stolín Hájková I+D 13:6 i vrchlabské Žižka-Kapeš 13:9 ale nestačí na další domácí Bartošovi 5:13. Zachránit je může jen vítězství Žižky nad Mrázem. Počasí nad mrazem vítězí určitě, pečeme se jak podvinčata, starý Žižka už taky pár bitev vyhrál ale ten domácí už vlastně namá o co hrát a tak nepomohl. Tím nechci říct, že zápas vypusti, chraň bůh, vůbec jsme ho neviděl ale bohužel systém skupin už je takový, že některé zápasy se hrají už jen z nutnosti a kupodivu už se na nich neprojevuje ta hodně lidmi proklamovaná radost ze hry, o kterou jde nejvíce. A tak jdou i oni pokoušet štěstí do B turnaje.

Ve hře zůstává dvojka OMI a ta prochází skupinou jako nůž máslem a postupně sbírá skalpy Stolína Ježek Vl.-Mallat 13:9, domácích Šimberský-Štechová 13:3 i Polonský-Kynčl 13:7 (to je radost ze hry) a nakonec i druhého Stolína Ježek mladší a nejmladší 13:11. Postupují do KO, domácí Bílkovi se nezdají překážkou ale bohužel vedení 10:2 není dostatečné a je tu jediná prohra dne 10:13 a zbývá jen boj o 9. místo. Přes Bartošovi procházejí hladce bez boje, polskou družinu porážejí těsně 13:12 a i v posledním zápase OSIKA Mrázová-Špitálský vítězí. Jedna prohra a bohužel až 9. místo, cíl nesplněn.

 

Do B turnaje se přihlásilo 24 dvojic. TIR pokračuje dál beze změny, tři prohry. 2xJ 2x prohrávají a až v posledním zápase dosahují vítězství, které nic neřeší.

MIŠ se rozehráli a po třech vítězstvích nastupují ze 3. místa v základní části proti Šebek-Pěnička a v dramatickém závěru, kdy poslední Milošova střela, bylaby-li úspěšná, mohla znamenat vítězství ale nebyla. Prohrávají 9:11 a končí na bedně, na 3. místě.

MY hrajeme taky dobře, po dvou vítězstvích jdeme na holky Hájkovy. Zaslouženě prohráváme 0:8 ale vypadá to, že budeme mít bod. V tu chvíli začíná neočekávaný, velmi náhlý a rychlý vnitřní rozklad soupeřova týmu. Nakonec je z toho dvojka, následuje naše pětka a trojka a po vítězství 11:8 nastupujeme do semifinále z 1. místa. S polsko-českým týmem vedeme po dvou hrách 4:0, schyluje se k bouřce, padají první kapky. polka balí svých pár koulí a odchází, její český spoluhráč kouká jak víte co a nevěří svým vlastním očím. Semifinále končí a čekáme, koho nám osud přihraje. Potřetí naráží Šebek-Pěnička na JAPKO, tři výhry už by bylo moc. Držíme stále vedení, pomalu na to přestáváme vidět a za stavu 10:5, kdy z metru nemůžeme poznat, která koule je čí se přesunujeme na osvětlené hřiště. Světlo nám bvlilo krev do žil, přidáváme potřebný bod, vítězíme 11:1 a 1. místo jsme obhájili. Áčko už skončilo a tak jako poslední balíme a jedeme domů k Padovi.

 

Krásné počasí, pohoda, dobře připravený turnaj (jen ty skupiny bychom raději vyměnili za švýcara, tedy pokud by ho přivezl pan Bucholz)., tak zase za rok, doufáme že zase v hojném počtu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář