Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní lipnické koule 2010 - Lipník

15. 3. 2010

Počasí v sobotu ráno je u nás stejné jako před týdnem, sněží a chumelí, moc se nám z pelechů nechce. Maruška nás ale ujiš´tuje, že v Lipníku sníh není a tak  vyrážíme my (Milan-Klára-Jirka) i kluci (Ondra-Tomáš-Jarda). Jdeme se pokusit získat první body ale v moc velkou účast nevěřím. Sešlo se však neuvěřitelných dvacet tripletů, i pořadatelé jsou překvapeni. Alespoň to pěkně vyšlo na čtyři pětičlenné skupiny. Dva štastlivci postoupí do KO. Počasí ve srovnání s Jabloncem je docela pěkné (podle mě), Kláře však nějak nesedí a pořád se třese zimou.

Turnaj začíná včas podle propozic, limit 50 minut se mi podařilo prodloužit na minimálně předepsaných 60, přestože někteří chytrolíni vykřikovali na dirigenta turnaje "Nenech se ovlivnit". Asi by se dost divili, kdyby nakonec nebyl turnaj vůbec bodovaný kvůli kratšímu limitu. Nejen pořadatelé  potřebují školení jako prase drbání.

Začínáme s dámským týmem I.+K. Valenzová-Hájková. Od začátku se daří a stále zvyšujeme vedení. Blíží se limit ale náskok udržujeme až do vítězného konce 11:8. Máme pauzu a po polívce nastupujeme proti nováčkům z Hradce. Než jsme se rozkoukali, dostali jsme pětku a už se vezeme. Vůbec to nejde samo, jak jsme si mysleli, prohráváme 6:13. Ani v dalším zápase proti domácím Vavrovičům s Morávkem se nedaří, ještě hladší prohra 3:13. V posledním zápase už nikomu o nic nejde, na rozdíl od všech třech Kocourků (postup z 1. mají jistý) není na postup šance. Vedeme 7:0 ale pak nejsme schopni čtyřmi koulemi zvrátit jejich dva body a už jsou kocouři na koni. Trochu sice bojujeme ale na víc než 10:13 to není. Jsme ze třech jednobodových nejhorší a tak už na nic nečekáme a jedeme domů.

Kluci začínají prohrou s favoritem (a i vítězem turnaje) J.+P. Valenz-Mužík 1:13. Přestávka a jídlo jim svědčila víc než nám, porážejí 3H (Horáčková-HrabánekHocková) z nově vzniklého PK JUPITER HEJ SAHARA RUP VĚDOMICE 13:2. Další těžký soupeř Muzikant-Koucký-Chalupa (finalisté turnaje!) 5:13. V posledním zápase jde týmu Osiky Špitálský-Mrázová-Štěpánek o postup do K.O. ale odveta za Ořech se klukům podařila, vyhrávají 13:7. Mají dva body stejně jako domácí ale bohužel s nimi prohráli a tak se musí spokojit se třetím, nepostupujícím místem. Měli opravdu těžkou skupinu. Do béčka nenastupují a ujíždějí k domovu, lépe řečeno k Padovi, vymyslet něco na příští turnaj.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář