Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velimský Plížil 2009

14. 9. 2009

Rádi jsme přijali nabídku na domácí turnájek ve Velimi. I když nám to trochu drhlo, nakonec jsme dali dohromady poměrně silný tým ve složení Ondra-Tomáš-Milan. Sjelo se 8 tripletů, hrálo se ve čtyřčlenných skupinách každý s každým.

Nezačali jsme zrovna nejlépe, hráli jsme v tomto složení poprvé a tak jsme se trochu hledali. Uklidňovalo nás vědomí, že do čtvrtfinále postupují všechny týmy a tak rozhodující zápas všechny teprve čeká. V Lipnickými Petry (3P) poměrně hladce prohráváme 5:13, s domácími Pavlem, Lukášem a Michalem je to ještě o trochu horší, 4:13. A přitom jsme nic vyloženě nezkazili. Až ve třetím zápase s lipnickým Zdeňkem a jeho dámama jsme se chytili a hladce vyhráli 13:3.

Jdem na rozhodující zápas s lipnicko-velimkým mixem Jarda-Mirek-Vojta. Nejse zrovna nadšení, že postup musíme vybojovat přes hlavní osobu hostitele ale co se dá dělat. Od počátku vedeme, za stavu 0:4 jim sice dáváme bod ale je to první a poslední dnešní vyložená chyba. Zvyšujeme vedení a soupeř na tom nezačíná být psychicky zrovna nejlépe. Když za ně musíme nahazovat košonek (po 3 násobném špatném náhozu), začíná být atmosféra velmi napjatá. Nakonec jsme zápas zdárně dovedli do vítězného konce 13:6 a už máme medaile nadosah.

Jak jsme měli těžkou skupinu dokazuje i to, že všechny 4 týmy postupují. A tak nás dál čekají jen známe tváře. V semifinále máme co oplácet 3P. Začátek dobrý, soupeř vyrovnává na 6:6 a zase jdeme do vedení. Petři mají možnost snížit ale ač jsme již dávno bez koulí nakonec získáváme přemírou snahy soupeře důležitý bod my. Už  si to nenecháváme uniknout, oplácíme prohru ze skupiny a vítězíme 13:10.

Ve finále hrajeme se Zděňkem a podle všech pravidel bychom teď měli prohrát. I to tak vypadá. Sice chvíli vedeme, vyrovnáno na 5:5 a jde do vedení soupeř. Naštěstí i on chce víc a tak opět bez našeho přičinění místo jeho bodu ho máme mi. Za stavu 11:10 Zdeněk dvakrát minul a mi doufáme, že už bude konec. Jejich poslední koule  to však dost zkomplikovala, my jich máme ještě 5. Nakonec se to podařilo i když chvílemi už měl soupeř blíž k vítězství. Poslední dvě koule se zadařily, vítězíme 13:10. Už se k nám Plížil připlížil a můžeme slavit.

 

Obrazek

Pohodový turnaj za pěkného počasí,  dobrá organizace, jídlo a pití zajištěno i v rámci nízkého startovného. Doufáme, že příště budeme zase moci přijet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář