Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní koule 2009 - Lipník

25. 10. 2009

Po výletu do Roudnice, kde skončil vývoj u skupin a kde dosud nikdo nepochopil způsob bodování švýcara vyrážíme do dalšího střediska bodové nemohoucnosti, Lipníku. Zde se ani ke skupinám nepropracovali (postup ze skupiny zde někdy body ještě neznamená), navíc vázne komunikace a tak není jisté, zda se výsledky vůbec někdy objeví a promítnou do žebříčku. Naštěstí nás to letos nebolí, příští rok stejně začínáme od nuly. Bohužel pro nás dvě z nejdostupnějších lokalit mají takové problémy s bodováním, čímž brzdí růst síly domácích a okolních hráčů (a tím i síly vlastních turnajů) a zároveň odrazují ostatní od účasti na těchto turnajích. A přitom minimálně v Roudnici na to mají ale asi nechtějí.

Teď už k samotnému turnaji. Ze zasněženého Jablonce vyrážejí tři trojice Tomáš-Jarda-Milan, Ondra-Michal-Klára a Miloš-Kubrt-Šárka. V našem voze jsme si trochu dáchli a nechtělo se nám sjíždět z dálnice a tak jsme si trochu zajeli. I tak jsme byli na místě včas, před půl devátou. A rozhodně jsme nebyli poslední. Nakonec se sešlo 19 trojic, hrálo se ve čtyřech skupinách a jako obvykle hodina pořadatelům na "nalosování" skupin nestačila. Začínalo se těsně před desátou. Shodou okolností jsem zjistil zdejší způsob nasazování. To si večer vytiskneš přihlášené týmy ze stránek ČAPEK a pak je klasickým "hadem" rozepíšeš do skupin. Týmy, kdo se přihlásí až na místě se zařadí na konec podle toho jak přišly nebo možná jen podle ksichtu. Že má někdo nějakou sílu se už neřeší. Že některý hráč nepřijel a místo něj je jiný s úplně jinou sílou taky ne. Za 5 minut není co dělat.

Pořadatel po vzoru Roudnice rozhodl, že se bude hrát na limit 50 minut bez dalšího náhozu. Připomínka, že minimum pro trojice je 60 minut ho nezajímala.

Tomáš-Jarda-Milan

Začínáme se silným soupeřem, Poděbrady Roubín-Karbulka-Vavřičková. Ostatní naše týmy mají pauzu a tak nás hecují k lepšímu výkonu. Za stavu 11:10 nám Honza daruje bod a v další hře je vyhlášen konec limitu. Soupeř má bod a my děláme co můžeme abychom jim znemožnili další. Daří se to, vítězíme 12:11. V dalším zápase si myslíme že to půjde samo. S domácími Chludilová-Petříková-Mouchová sice vedeme 7:5 ale pak dostáváme dvakrát trojku a už to jde s kopce. nedokázali jsme se vzchopit a prohráváme 7:13. Máme volno, jdeme se najís. Prdelačka je dobrá, guláš jsem si představoval trochu jinak, byl dost mastný. Škoda, že nebyly jitrnička a tlačenka jako dřív.

Potřebovali bychom vyhrát ale s nedávným vítězem Zlatého prasátka Vrchlabí Klusová-Vencl-Brázda to nebude jednoduché. Nebylo. Prohráváme 6:13 ale s tímto soupeřem se velmi dobře a v pohodě hraje. Ještě není nic ztraceno, poslední zápas nám dává ještě naděje k postupu. Zase domácí Mandíková a ještě někdo (v průběhu hry ve skupině změnil složení ale nebyl to jediný tým, který zvolil tuto taktiku), brzo prohráváme 4:9 ale bod po bodu stahujeme. Nakonec končí limit ale stav je 12:12 takže se stejně rozhodne. Bohužel nedokážeme se poprat s dobře umístěnou koulí a prohráváme 12:13. Kluků nové koule sice první zápas vyhrály ale jinak žádná velká sláva.

Ondra-Michal-Klára

Tento tým doplatil na časový limit, přes vedení v zápasech se jim nedařila koncovka a tak postupně prohrávají s domácím Vavrovič Z.-Muzikant-Morávek 9:10, s Drážďanskými mistry Pillerovi-Moucha 8:9 i s Bočkem (nevím odkud) 9:11. Až v posledním zápase zabrali a porážejí Sokol HK 2xMelgr-Kyncl 13:0.

Miloš-Kubrt-Šárka

Ani jim se moc nedaří. Prohrávají s domácím Vavrovič M. a P.-Čermák 5:13 i s AURA-POP Žampach-Resl-Preuss 2:13. Začátek třetího zápasu se zpozdil a tak s Velmim Černý a spol. hrají ještě přes limit, což nemohl ředitel turnaje překousnout a dělal trochu scény. V nepříjemné atnmosféře vyhrávají 13:11. V posledním zápase prohrávají s domácími Pulda a spol. 6:10. Dohrávají skupinu a chtějí si dát jídlo ale jsou s tím problémy. Že už je pozdě. Asi si ho měli dát ráno, když první zápas stáli ale to ještě nebylo. Ale to pořadatele až tak moc nezajímalo.

Celkově žádný velký úspěch, každý jen jediné vítězství. Tak se hlásíme do běčka, řada týmů ale už odjela a tak asi velká účast nebude. Pořadatelé připisují do vyvěšených propozic, že startovné za běčko je 30,- Kč. Z principu se nám do placení nechce, když to nebylo předem uvedeno. Měli by spíš nějaké vracet za minulý turnaj, jehož výsledky se jim nepodařilo dodat. Když přitvrzují a chtějí 30,- Kč za každého hráče je definitivně rozhodnuto. To ty peníze raději u nás propijem. Škrtáme se z turnaje a vyrážíme do Jablonce. S jejich propitím jsme neměli žádné problémy, podařilo se to několikrát.

Jestli nějaké béčko bylo, nevíme. Pokud ano, tak byli všichni na bedně neboť tam zbyly tři týmy. A výsledky z ěčka se snad někdy dovíme. 

Pro některé sezóna skončila (už zbývá jen Ořech), doufejme, že ta příští nám přinese více úspěchů.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář