Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR jednotlivců 2009 - Kolová

7. 9. 2009

Vyjíždíme v pátek, cestou je krásné počasí ale Karlovarský kraj nás vítá deštěm. Doufáme, že to přejde. Spíme u hřiště v autě, okolo krásná tma, pohoda. K ránu začíná pršet a jak se blíží začátek. prší stále víc. Vážně přemýšlíme o tom, zda se vůbec máme jít registrovat, nechce se nám vylézat z postele. Nakonec nás Pavlův hlas z reproduktorů přemluvil ke vstávání a šli jsme se přihlásit. Déšt sice přestal ale vítr zůstala celkově byla docela nepříjemná zima. Podle rádia takhle hnusně bylo jen v Karlovarském a Ústeckém kraji. To je ale náhodička.

Přes nepřízeň počasí se sjelo 97 hráčů, hrálo se na dvě prohry do plného pavouka, takže tříčlenné skupiny, kromě jedné. Bylo potřeba 33 hřišť, k dispozici jich bylo jen 32 a tak se trochu rotovalo ale pořadatelé to zvládli na výbornou a nebylo to ani znát (kromě změny povrchu).

Šárka začíná s Přibylem z Osiky a daří se jí. Vyhrává 13:10. Ve druhém zápase dlouho vede nad Varankou Ivou Valenzovou (celkově 2. místo) ale závěr jí nevyšel a tak jí po prohře 10:13 čeká znovu Osičák. Bohužel přechod na úplně jiný povrch jí moc nesvědčil a tak přes závěrečnou snahu prohrává 8:13 a nepostupuje ze skupiny.

Já jsem si tak trochu zopakoval mixy z Chebu. V prvním zápase prohrávám s AGRO Čihák po slabém výkonu 5:13. Pepovi se ale proti Kaucovi nepodařilo vyhrát a tak jdeme na repete. Konečně o něco jde, naštěstí teď mám zase navrch já, vítězím 13:6. Stejně jako v Chebu jsem zvítězil v tom důležitějších zápase a postupuji. V K.O. se mi daří o něco víc (nemusím líbat Fanny) ale i tak prohrávám s Valšovice Jirka Grepl 8:13 a končím na společném 64. místě. Udělal jsem radost jak soupeři tak i Šárce, protože můžeme jet domů.

Na střelbu jsme po loňských zkušenostech a taky díky nevlídnému počasí nečekali. Ale je vidět, že i ta se vyvíjí. Čím míň hráčů startuje, tím víc jich boduje (loni jen 16 z 23, letos už 19 z 20). Na první pohled by se mohlo zdát, že se boduje tak dlouho, dokud všichni z pořádajícího klubu nemají body ale tak to určitě není. Je naopak vidět, že nové vedení asociace nelení a nechává průchod novým myšlenkám a řešením. A k tomu ještě ta tři čtrnáctá místa, to je taky pěkná novinka. Škoda, že to platí až od neděle. Být to o den dříve tak jsem byl o 31 míst lepší.

NIC NENÍ NEMOŽNÉ, PETANQUE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář